FORERUNNER 165. Назва викликає багато спогадів. Ще в 2003 році, коли з'явилися перші моделі, вони були орієнтовані в першу чергу на розвиток спортсмена. Відтоді на ринку з'явилося вже 46 різних втілень серії. Настав час для сорок сьомого номера. Модель Forerunner 165 - це нова ітерація, яка виступає своєрідною "сполучною ланкою" між серіями Forerunner і Vivoactive, не втрачаючи при цьому свого спортивного характеру.

Сьогодні ми порівняємо цей годинник у двох аспектах. Ми не будемо брати для порівняння його серійного попередника, тому що це був би Forerunner 110 - модель, якій цього року виповнюється 14 років. Годинником для порівняння також може бути модель Forerunner 55, оскільки вона є "заміною" моделі 165 в якості "бюджетного годинника". Натомість ми порівняємо його з Vivoactive 5, оскільки функції, які він містить, його нещодавній запуск та схожа ціна є гарним показником того, "за що ми платимо" і чим спортивний годинник відрізняється від смарт-годинника. Ми також додамо сюди Forerunner 265 - його "старшого брата", який має кілька функцій, яких позбавлена модель 165. Це проллє більше світла на те, чи впишуться наші потреби в сегмент Venu/Vivoactive, або ж нам варто звернути увагу на типово спортивний дизайн, за який також потрібно буде трохи доплатити. Або ж Forerunner 165 буде для нас найкращим компромісом?

 

Forerunner 165 - Budżetowy zegarek z AMOLED dla biegaczy

 

ДИЗАЙН ТА КОМПОНЕНТИ ГОДИННИКА

На перший погляд, Forerunner 165 дуже схожий на Vivoactive 5. Найбільша візуальна відмінність між ними - це ремінець. У випадку Forerunner 165 він виготовлений з силікону двох кольорів, що візуально зменшує його обхват на зап'ясті. Ремінці мають систему швидкої заміни Quick Release і мають ширину 20 мм. Корпус годинника має діаметр 43 мм і в нього вбудовано 1,2-дюймовий AMOLED-екран. Такий самий розмір екрану ми знаємо з Vivoactive 5 і трохи менший (на 0,1 дюйма) порівняно з Forerunner 265. Що може вас трохи здивувати, так це використання більш схильного до подряпин скла в серії Forerunner 165, незважаючи на те, що більшість моделей вже використовують знайоме нам скло Gorilla Glass. Неприємний сюрприз, однак, не пов'язаний з розмірами годинника.

Budowa FR 165

Tył Forerunner 165

І знову виробник зробив ставку на GNSS-модулі від Airoh. Вони дозволяють визначати місцезнаходження за допомогою декількох GNSS-систем одночасно, але без багатодіапазонного вимірювання. Таке ж рішення можна знайти в Vivoactive 5, тоді як Forerunner 265 має можливість вимірювати на двох частотах. Знову ж таки, Garmin Forerunner 165 пропонує нам датчик серцевого ритму Elevate 4-го покоління, який можна знайти в багатьох моделях цього американського виробника. Моделі з датчиком п'ятого покоління вже доступні, однак, поки що тільки в найвищих моделях відповідної серії. Щоправда, цього датчика поки що немає в жодній моделі Forerunner, але це лише питання часу і наступних випусків старших моделей серії.

Керувати годинником можна як за допомогою сенсорного екрану, так і за допомогою кнопок. Модель Forerunner 165 доступна у двох варіантах - Music (трохи дорожча, дозволяє відтворювати музику з вбудованої 4-гігабайтної пам'яті годинника безпосередньо на Bluetooth-навушники) та Standard. Крім того, завдяки використанню барометричного датчика, годинник може точніше розраховувати висоту, яку ми долаємо під час активності, і підраховувати поверхи, підняті протягом дня. Якщо коротко, то Forerunner 165 - це апаратний клон Vivoactive 5 з барометричним датчиком і кнопковим управлінням, але з менш стійким до подряпин склом. Перевагою Forerunner 265 може бути більший екран, трохи довший час автономної роботи (15 проти 11 днів у режимі годинника) і більш точний модуль GNSS.

ВІДМІННОСТІ В ПРОГРАМНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ

У цьому аспекті ми побачимо найбільші відмінності між порівнюваними моделями. Ці розбіжності зумовлені ступенем спортивної витонченості у випадку Forerunner 265 і різним цільовим призначенням Vivoactive 5. Forerunner 165 являє собою своєрідний "міст" між світом тих, хто займається спортом і шукає годинник, який полегшить досягнення прогресу, і тими, кому потрібен повсякденний смарт-годинник з гарним екраном, що розглядає спорт як форму дозвілля. Він дозволяє нам вимірювати цілий ряд спортивних активностей, з найбільшим акцентом на записі бігу. Ми отримуємо кілька функцій, які раніше були відомі тільки в старшій серії Forerunner, наприклад, можливість вимірювати потужність бігу та інші динамічні параметри, навігацію по маршруту і підказки для тренувань, які враховують наші старти на змаганнях.

Чого нам, можливо, не вистачає у порівнянні з Forerunner 265, так це вимірювання тренувальних навантажень, підтримки режимів триатлону і зимових видів спорту, датчика вимірювання потужності при їзді на велосипеді і інтелектуальних тренерів або функції "готовності до тренування". Отже, якщо ми думаємо про тренування більш "серйозно" або плануємо свої перші старти з тріатлону, наш погляд повинен бути спрямований на більш просунуті моделі Forerunner. Це не означає, що з Forerunner 165 неможливо тренуватися! Всі найважливіші вимірювання, такі як дистанція, швидкість, пульс, будуть зроблені. Годинник також допоможе нам підготуватися до змагань завдяки функції щоденних тренувань та Garmin Coach.

FR 165 funkcje

Пристрій також підтримує функцію PacePro, або просунуті стратегії темпу бігу. Все, що вам потрібно зробити, це ввести дистанцію або імпортувати біговий маршрут, вказати, як довго ви хочете пробігти цю дистанцію, вибрати стратегію бігу, і годинник подбає про те, щоб ви завершили пробіжку у встановлений вами час. З іншого боку, на Vivoactive 5 ви не знайдете функцій, пов'язаних з щоденними пропозиціями, динамікою бігу або стратегією PacePro. Цей годинник буде відрізнятися режимом для інвалідного візка (замість кроків підраховуються поштовхи), підтримкою функцій гольфу, спортивних режимів для зимових видів спорту та медитації. Він також включає в себе функцію "асистента сну" (буде додана до Forerunner 165 в майбутніх оновленнях програмного забезпечення).

kilka kolorów Forerunner 165

Підсумок

Представлений Forerunner 165 - це годинник, який дозволяє нам розпочати спортивні пригоди за розумною ціною. Окрім багатьох функцій спортивних моделей Garmin вищого класу, він також має корисні щоденні функції, такі як підтримка Garmin Pay, вимірювання серцевого ритму та часу відновлення, моніторинг стресу, заряд акумулятора, кількість пройдених кроків та вимірювання частоти серцевих скорочень та інші. На момент запуску він коштував 1229 фунтів стерлінгів за "немузичну" версію і 1449 фунтів стерлінгів за музичну версію. В рамках цього бюджету ви можете розглянути можливість придбання Vivoactive 5, який доступний за аналогічною ціною, однак, з точки зору спортивного розвитку він надасть меншу підтримку, ніж Forerunner 165. З іншого боку, за Forerunner 265 вам доведеться заплатити набагато більше (на момент написання цієї статті він коштує від 750 до 970 фунтів стерлінгів, залежно від обраної вами версії Forerunner 165). Ось чому новинка бренду Garmin, показана тут, може стати ідеальним вибором для задоволення наших потреб - за розумну ціну ми отримаємо годинник, який допоможе нам підняти наші тренування на новий рівень.

 

Forerunner 165 - Budżetowy zegarek z AMOLED dla biegaczy