Здавалося б, серія Vivoactive була приречена на те, щоб піти в минуле. Минуло вже кілька років з моменту виходу останньої моделі сімейства, і її шанувальники потроху почали втрачати надію на появу нової моделі під брендом Vivoactive. Проте, нам довелося чекати чотири роки, щоб новий Vivoactive 5 з'явився на наших зап'ястях. Проте залишається питання - чи варто було чекати? Чи є Vivoactive 5 годинником, який ми добре знаємо за попередньою серією, чи це рух у зовсім іншому напрямку? Чи зберіг він всі особливості свого 4-річного попередника? Які нові фішки ми можемо в ньому знайти? І найголовніше - чи варто розглядати його як основний монітор спортивної активності?

ФІЗИЧНІ ЗМІНИ

Перша зміна, яку ми неодмінно помітимо, - це повернення до єдиного розміру годинника. Конверт має розміри 42,2 × 42,2 × 11,1 мм і доступний у чотирьох колірних варіантах. Для цього розміру конверта підійдуть ремінці шириною 20 мм з системою Quick Release - тому якщо у вас є Vivoactive 4 або 4S, на жаль, ремінці від нього не підійдуть - вони будуть занадто широкими або занадто вузькими.

 

Vivoactive 5 - kolory

 

Також суперечливим кроком є зміна екрану, який використовується в цій моделі. Серія Vivoactive роками використовувала екрани Memory in Pixel (це, до речі, відрізняло серію Vivoactive 4 від першого покоління Venu - окрім іншого екрану, вони були ідентичні). Тепер, однак, замість MiP-екранів ми знаходимо AMOLED-екрани діагоналлю 1,2 дюйма! Це цікава зміна, оскільки цю серію в основному обирали люди, які не хотіли Venu саме через екран. Проте AMOLED-екрани мають свої переваги - безумовно, вища роздільна здатність, яскраві кольори та глибокий чорний колір, чого не скажеш про MiP-екрани. Незважаючи на те, що екран споживає більше енергії для роботи, час роботи пристрою не зменшився. Насправді, він навіть збільшився. Ми можемо використовувати Vivoactive 5 до 11 днів у режимі годинника і до 17 годин у режимі запису спортивних подій, використовуючи найточніший режим GNSS.

У Vivoactive 5 ми знаходимо дуже точний GNSS-модуль, який працює з декількома системами одночасно, але, на жаль, без можливості багатодіапазонного вимірювання. Датчик частоти серцевих скорочень також був змінений, і тепер у нашому розпорядженні є Elevate четвертого покоління. Це не стрибок на найвищу доступну на сьогоднішній день полицю (ми знайдемо датчик п'ятого покоління в декількох інших моделях), але цей датчик дає пристойні результати, порівняно з вимірюванням на грудній клітці, в тих видах діяльності, де наш пульс не змінюється динамічно.

Budowa Vivoactive 5

Останньою фізичною зміною є видалення з годинника датчика барометра, який відповідає, серед іншого, за вимірювання кількості поверхів, на які ми піднімаємося за день, автоматичний підрахунок спусків у режимі катання на лижах чи сноуборді, а також більш точний підрахунок підйомів і перепадів висоти під час активності - ці зміни тепер фіксуються модулем GNSS, а не через зміни тиску.

ЗМІНИ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

У порівнянні з Vivoactive 4 відбулося багато змін - адже за Vivoactive 4 послідували Venu 2, Venu 2 Plus, і тому переважна більшість функцій, включених в них, природно, знайшли своє місце і в Vivoactive 5. Сюди входять такі опції, як Health Snapshot (короткий тест основних параметрів нашого організму), розширений моніторинг сну (з опцією оцінки сну - оцінки нашого останнього сну з точки зору його якості) або опція відображення "карти м'язів" для силових тренувань. Справжньою насолодою, однак, є останні доповнення, які дебютували в Venu 3, деякі з них також можна буде знайти в Vivoactive 5.

Для багатьох найбільш значущою зміною буде вдосконалений алгоритм, який визначає сон, включаючи денний сон. Це важливо, оскільки у нас також з'явилася функція "асистента сну", який на основі наших даних визначатиме, якою є наша "норма сну" (скільки годин за годинником ми повинні спати щоночі). Асистент перевірить, як ми спали протягом останніх кількох днів, як поводиться наш HRV (ще один новий вимір для серії - якщо коротко, він показує нам, наскільки втомлений наш організм), і чи спали ми, щоб визначити, скільки належного сну ми повинні спати сьогодні вночі. Для гігієни сну рекомендується засинати і прокидатися в один і той самий час, а повноцінний сон має тривати від 7 до 9 годин, і це єдині значення, які рекомендує годинник. Після тренування ми отримаємо інформацію про основні переваги активності (наприклад, чи покращила вона нашу кисневу базу або сприяла підвищенню швидкості), а також про те, як довго нам слід відпочивати. Вранці ми отримуємо "ранковий звіт" - збірку всієї найважливішої інформації, яка може знадобитися нам протягом дня, а наприкінці дня годинник підсумовує наш день у вигляді голосового повідомлення.

 

Vivoactive 5 tarcze

 

За допомогою пристрою - і тільки пристрою - ми можемо створити більш складне інтервальне тренування, не виймаючи телефон з кишені. Також було додано кілька нових спортивних режимів, таких як плавання на відкритій воді, а також більш "екзотичні", такі як ігри або медитація. Дуже важливою опцією є можливість адаптувати годинник для людей, які користуються інвалідним візком. Цей режим змінює спортивні активності, доступні на годиннику, на ті, що адаптовані для людей в інвалідних візках, а замість кроків рахуються поштовхи. Прискорить роботу опція "нещодавні", яка, при утриманні нижньої кнопки, покаже нам список останніх відкритих віджетів - без необхідності копатися у всьому списку, коли певні функції використовуються частіше за інші. Про корисність цього годинника і як повсякденного смарт-годинника свідчить додавання опції відображення зображень з повідомлень, отриманих на телефон - це працює тільки з Android, на жаль, програмне забезпечення "надкушеного яблука" блокує такі функції. Весь інтерфейс годинника також зазнав значних змін - окрім більш детального використання потенціалу AMOLED, ми також можемо (нарешті!) вибрати більший шрифт. Щоправда, на вибір є лише два розміри тексту - стандартний та збільшений, але це вже крок у правильному напрямку. З невідомої причини функцію навчальної анімації було вирізано з попередника - можливо, вона не була дуже корисною, але її відсутність може декого засмутити.

ПІДСУМОК

Vivoactive 5 - це модель, яка розділить користувачів попередніх моделей серії - одні будуть її любити, інші - ненавидіти. Зміна технології екрану, старіший датчик пульсу, ніж найкращий на сьогоднішній день, та відмова від барометричного висотоміра спочатку можуть здатися великою помилкою з боку американської компанії Garmin, але варто поглянути і на позитивні сторони. До нього додано багато функціональних можливостей, час роботи покращився порівняно з попередником (незважаючи на використання більш енергоємного екрану), а питання вимірювання кількості поверхів за день або висоти над рівнем моря не є актуальним для значної частини людей. А ще є питання ціни, яка в день запуску є дуже привабливою. 1429 злотих за цей набір функцій звучить не так вже й погано. Майте на увазі, що з часом ціна обов'язково знизиться - тоді це може виявитися один з найцікавіших смарт-годинників з безконтактними платежами, функцією відтворення музики і всіма необхідними вимірами щоденної активності на ринку!

 

Vivoactive na siłowni