Біг є найпростішим видом спорту - все, що вам потрібно зробити, це взути правильне взуття і рухати праву і ліву ногу вперед :) Але що робити, якщо ми хочемо покращити свої результати або маємо проблему з травмою, яка часто повторюється? У таких випадках варто звернути увагу на параметри, пов'язані з динамікою бігу.Щоб отримувати інформацію про динаміку бігу на сумісному годиннику Garmin, підключіть пристрій до датчика динаміки, наприклад

  • Датчик Running Dynamics POD, який ми можемо прикріпити до поясу на задній частині шортів
  • Пульсометр HRM4-Run, HRM-Tri або HRM-Pro, який носиться на грудях

pomiar dynamiki biegu w zegarkach garmin

ДИНАМІКА БІГУ В ГОДИННИКАХ GARMIN - ЦЕ ВИМІРЮВАННЯ ШЕСТИ ПАРАМЕТРІВ:

РИТМ, ТОБТО КІЛЬКІСТЬ КРОКІВ ЗА ХВИЛИНУ БІГУ.

Каденція - один з найважливіших параметрів бігу.
Покращуючи його, ми вчимося бігти економніше, скорочуємо крок ближче до центру тіла і швидше відриваємо ногу від землі, що допоможе нам покращити свій час на змаганнях.

Якщо ви шукаєте інформацію про ідеальний біговий ритм, то обов'язково натрапите на цифру 180 кроків за хвилину, яку Джек Деніелс спостерігав у професійних бігунів. Однак, якщо ви любитель, який бігає набагато повільніше за еліту і, перш за все, вимірює свій біговий темп під час тренувань, немає сенсу намагатися досягти цього магічного числа 180 силоміць.

Просто варто подбати про поліпшення цього параметра.

БАЛАНС ЧАСУ КОНТАКТУ З ЗЕМЛЕЮ ДЛЯ ЛІВОЇ ТА ПРАВОЇ НОГИ

Ця функція дозволяє перевірити симетричність нашого бігу. В ідеалі це баланс 50/50, який, на думку багатьох тренерів, зменшує ризик травм і покращує продуктивність.

Також може бути так, що наш баланс значно відрізняється від середнього показника для однієї ноги - в такому випадку варто подумати, з чим пов'язана така різниця, і звернутися до фізіотерапевта, щоб усунути дисфункцію і запобігти травмам.

 

ДОВЖИНА КРОКУ

Це відстань, яку долає кожен крок.

Цей параметр дуже індивідуальний, оскільки залежить від багатьох факторів, таких як будова тіла, сила, гнучкість м'язів тощо, які у всіх різні.

Після завантаження тренування в додаток Garmin Connect ви можете побачити, як змінюється довжина кроку в залежності від інших параметрів (наприклад, від вашого темпу).

ВЕРТИКАЛЬНЕ ВІДХИЛЕННЯ

Це кількість відскоку з кожним кроком під час бігу.

Зменшуючи вертикальне відхилення, наше тіло не буде витрачати енергію на рухи вгору і вниз, що вплине на нашу здатність бігати.

Зменшення вертикального відхилення також означає, що зменшується навантаження на нижню частину тіла під час контакту з землею.

pomiar dynamiki biegu garmin w trakcie treningu

ВІДХИЛЕННЯ  ПО ДОВЖИНІ

Це вимір відскоку, поділений на довжину кроку, виражений у відсотках. За визначенням Garmin, довжина кроку - це наша перевага, яка наближає нас до мети, тоді як вертикальний рух - це наші витрати, на які ми витрачаємо енергію. Низький показник вертикального співвідношення означає низьку вартість і високу вигоду завдяки наближенню до мети, не витрачаючи енергію на рух вгору.

Дані про вертикальне відхилення та відхилення до довжини:

Барвиста
зона

Відсоток у зоні

Діапазон вертикального відхилення на рівні грудей

Діапазон вертикального відхилення на рівні талії

Прогин в довжину на рівні грудей

Відхилення довжини на рівні талії

Фіолетовий

> 95

< 6,4 cm

< 6,8 cm

< 6,1%

< 6,5%

Блакитний

70–95

6,4–8,1 cm

6,8–8,9 cm

6,1–7,4%

6,5–8,3%

Зелений

30–69

8,2–9,7 cm

9,0–10,9 cm

7,5–8,6%

8,4–10,0%

Помаранчевий

5–29

9,8–11,5 cm

11,0–13,0 cm

8,7–10,1%

10,1–11,9%

Червоний

< 5

> 11,5 cm

> 13,0 cm

> 10,1%

> 11,9%

dynamika biegu garmin

ЧАС КОНТАКТУ З ПОВЕРХНЕЮ

Це параметр, який показує, скільки часу стопа перебуває в контакті з землею під час бігу.

Відстежуючи цей параметр, ми можемо побачити, чи, наприклад, нас гальмує наша нездатність швидко відривати ноги від землі, що може вплинути на час бігу.

Як повідомляє Garmin:

"Час контакту з землею зазвичай особливо короткий у найкращих бігунів, у яких він може становити менше 200 мс. Практично у всіх досвідчених бігунів час контакту з землею становить менше 300 мс".

На екрані даних динаміки бігу є кольоровий індикатор, за допомогою якого ми можемо порівняти наші показники з показниками інших бігунів. Значення червоного та помаранчевого кольорів характеризують дещо повільніших бігунів, тоді як зелений, синій та фіолетовий - більш досвідчених та швидших.

Кольорові індикатори та дані поточної динаміки:

Барвиста зона

Відсотоку зоні

Масштаб ритм

Діапазон часу контакту з основою

Фіолетовий

> 95

> 183 кроків/хв

< 218 ms

Блакитний

70–95

174–183 кроки/хв

218–248 ms

Зелений

30–69

164–173 кроки/хв

249–277 ms

Помаранчевий

5–29

153–163 кроки/хв

278–308 ms

Червоний

< 5

< 153 кроки/хв

> 308 ms

Отже, якщо ми досягли моменту, коли біг виходить на вищий рівень, ми прагнемо покращити результати і бігати економно, варто інвестувати в годинник і сумісний з ним пристрій для вимірювання динаміки бігу.