За останні місяці компанія Garmin представила нам два нових втілення своїх топових смарт-годинників - Venu 3 та Vivoactive 5. Ці годинники орієнтовані на схожу аудиторію - спортсменів-аматорів з більшим акцентом на фітнес-функції та параметри здоров'я, тобто тих, кому потрібен менш просунутий реєстратор тренувань і повсякденної активності та цікавий на вигляд годинник з розумними функціями. Однак ці дві моделі суттєво відрізняються за ціною . Чим ще відрізняються ці моделі одна від одної? Чи буде різниця в ціні настільки значною, що Venu 3 буде викреслено з вашого списку покупок? Або, навпаки, додаткова вартість буде варта кожного пенні? У цій статті ми розповімо вам про ключові відмінності між Venu 3 та Vivoactive 5, щоб допомогти вам обрати найкращий годинник відповідно до ваших індивідуальних потреб.

КЛЮЧОВІ ВІДМІННОСТІ В ДИЗАЙНІ

На перший погляд, ці дві серії схожі між собою. Як бачите, вони мають схожу візуальну концепцію та AMOLED-дисплей. З іншого боку, вони, безумовно, відрізняються за розміром. Vivoactive 5 доступний в одному розмірі - його діаметр становить 42,2 мм, і він знаходиться між двома доступними розмірами Venu 3. Їх можна придбати в двох розмірах - 41 мм або 45 мм в діаметрі. Незважаючи на дещо більший корпус, ніж у Venu 3S (саме так називається менша версія Venu 3), обидві моделі мають однаковий розмір і тип екрану - 1,2 дюйма в діаметрі. Більша модель Venu 3 може похвалитися 1,4-дюймовим екраном, що при корпусі, який лише на 2,8 мм більший у діаметрі, ніж у Vivoactive 5, створює велику візуальну різницю.

 

Porównanie modeli Venu 3 vs Vivoactive 5 - który wybrać?

 

Різниця також простежується у матеріалах, з яких виготовлені порівнювані пристрої. Рамка та кнопки моделей Vivoactive 5 виготовлені з алюмінію. На противагу цьому, конструкція тих самих елементів на Venu 3 складається з нержавіючої сталі, яка є елегантною і додає пристрою ще більше стилю.

Ремінці Vivoactive 5 також є "проміжним" розміром між ремінцями серії Venu 3. Vivoactive 5 має ремінці шириною 20 мм, тоді як Venu 3S має ширину 18 мм, а Venu 3 - 22 мм. Кожен з них застібається за допомогою системи QuickRelease, що гарантує широкий вибір різних розмірів і матеріалів для їх виготовлення.

 

Venu 3

Venu 3S

Vivoactive 5

Вага

46 g

40 g

36 g

Клас водонепроникності

5 ATM

5 ATM

5 ATM

Тип дисплею

AMOLED

AMOLED

AMOLED

Матеріал екрану

Corning Gorilla Glass 3

Corning Gorilla Glass 3

Corning Gorilla Glass 3

Розмір базеля

45 × 45 × 12 мм

41 × 41 × 12 мм

42,2 × 42,2 × 11,1 мм

Розмір дисплею

Діаметр 1,4" (35,4 мм)

Діаметр 1,2" (30,4 мм)

Діаметр 1,2" (30,4 мм)

Матеріал рамки

Нержавіюча сталь

Нержавіюча сталь

Анодований алюміній

Ремінці зі швидкознімним механізмом

Quick Release
22 мм

Quick Release
18 мм

Quick Release
20 мм

Обхват зап'ястя

135-200 мм

110-175 мм

125-190 мм

 

Час роботи Vivoactive 5 дуже схожий на час роботи Venu 3S - у режимі годинника він працює до 11 днів (Venu 3S - до 10 днів на одному заряді). У режимі GPS обидва можуть пропрацювати до 21 години, а в найбільш енергоємному режимі (найточніший режим GPS + відтворення музики) ви будете займатися спортом до 8 (Vivoactive 5) і до 11 годин (Venu 3S). Більш високе енергоспоживання при відтворенні музики можна пояснити використанням іншої кістки пам'яті, що споживає більше енергії - для порівняння, Vivoactive 5 має вбудовану пам'ять об'ємом 4 ГБ, а Venu 3 - 8 ГБ.

 

 

Venu 3

Venu 3S

Vivoactive 5

Режим смарт-годинника

до 14 днів

до 10 днів

до 11 днів

Режим тільки GPS

до 26 год

до 21 год

до 21 год

Режим економії заряду акумулятора

до 26 днів

до 20 днів

до 21 днів

Всі системи GNSS

до 20 год

до 15 год

до 17 год

Всі системи GNSS
з музикою

до 11 год

до 8 год

до 8 год

 

Vivoactive 5 також не матиме найновішого датчика серцевого ритму 5-го покоління Elevate. Це означає, що в майбутньому ця модель не зможе вимірювати ЕКГ, що, можливо, стане реальністю з Venu 3. Наразі таке вимірювання можливе в 4 країнах (див. оновлену інформацію на сайті Garmin). Garmin планує надалі розширити цю функцію на інші регіони - для цього необхідно отримати відповідну медичну сертифікацію.

 

Porównanie modeli Venu 3 vs Vivoactive 5 - który wybrać?

 

У серії Vivoactive також відсутній вбудований динамік і мікрофон - те, що особливо відрізняє серію Venu від інших моделей Garmin, в тому числі і від "топових". За допомогою динаміка і мікрофона ми можемо, серед іншого, здійснювати і приймати голосові дзвінки через годинник (дзвінок передається з телефону на годинник по Bluetooth), використовувати телефонний асистент для виконання базових телефонних дій (працює "Google Assistant" для телефонів Android, "Siri" для телефонів Apple і Bixby від Samsung) або відтворювати музику прямо з годинника. Ці "смаколики" будуть доступні лише в описаній вище серії Venu 3. Vivoactive 5 також позбавили барометра, що безпосередньо впливає на неможливість підрахунку поверхів, які ми проходимо протягом дня, а при заняттях, які фіксують зміну висоти, це вимірювання є менш точним - тим не менш, воно все одно здійснюється за допомогою GPS.

 

КЛЮЧОВІ ВІДМІННОСТІ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Як і у випадку з фізичними відмінностями, у Vivoactive також є кілька програмних функцій, яких бракує Vivoactive. Наприклад, Venu 3 здатний відображати анімовані підказки для тренувань. У нашому розпорядженні також є асистент JetLag Assistant, який підказує, коли робити вправи, коли спати, а коли уникати денного світла, щоб зменшити симптоми, які часто супроводжують раптову зміну кількох часових поясів за короткий проміжок часу. Venu 3 також отримав більш широкі можливості підключення датчиків та велосипедних аксесуарів. Ми можемо під'єднати до нього, наприклад, "розумні" велотренажери, щоб контролювати їх і записувати з них дані про швидкість і пройдену відстань, а також потужність, яку ми виробляємо. Можна також, звісно, використовувати вимірювання потужності з зовнішніх датчиків, а не лише з велотренажера. І відмінності в програмному забезпеченні будуть саме такими!

 

Porównanie modeli Venu 3 vs Vivoactive 5 - który wybrać?

 

Так що цього не так вже й багато. Щоправда, список функцій, які об'єднують обидві моделі, набагато довший. Всі ці годинники чудово підходять для базового запису одного з понад 30 підтримуваних видів спорту. Вони підкажуть, скільки часу потрібно на відновлення після тренування, а при підключенні до навушників через Bluetooth відтворюватимуть з них нашу улюблену музику. Вони також наповнені функціями моніторингу нашої щоденної активності, такими як кількість кроків, спалених калорій або зміни в пульсі. Є також такі новинки, як режим для інвалідного візка, можливість відображення графіки і фотографій з повідомлень, отриманих на телефон (тільки для Android), режим медитації або помічник сну, який визначає, якою є наша норма сну і чи не потрібно нам більше або менше сну, ніж зазвичай. Були також типові для смарт-годинників опції, такі як підтримка вищезгаданих сповіщень, написання відповідей за допомогою шаблонів або за допомогою екранної клавіатури (знову ж таки, тільки для телефонів на Android), відображення подій календаря та безконтактні платежі Garmin Pay.

ПІДСУМОК

Як бачите, останні новинки Garmin - Vivoactive 5, Venu 3 і Venu 3S - пропонують дійсно широкий спектр можливостей. Кожен з них також має свій власний набір переваг, які можуть зумовити їх купівлю.

Якщо сучасні технології є пріоритетом, то серія Venu 3 буде найкращим вибором. Вона оснащена новітнім датчиком серцевого ритму, висотоміром, новими спортивними функціями, анімацією тренувань та можливістю відповідати на телефонні дзвінки.

Існує також Vivoactive 5 - приваблива за ціною модель, яка забезпечує збалансоване поєднання функцій і форми, що робить її найкращим вибором для тих, хто хоче отримати всебічні переваги, не прагнучи до вершини модельного ряду.

Незалежно від ваших уподобань щодо розміру, стилю чи функціональності, у нас знайдеться щось для кожного.