Чотири роки - саме стільки часу знадобилося Garmin, щоб нарешті представити нову версію своїх компактних та універсальних лічильників. Моделі Edge 540 та Edge 840, як їх називають, успадкували від своїх попередників в основному функції, відомі з минулорічних прем'єр - Edge 1040 та Explore 2. Оскільки з моменту прем'єри 530 та 830 минуло багато часу, то і у функціоналі лічильників також відбулося чимало змін. Ми зупинимося на найбільш значущих з них, які можуть вплинути на ваш вибір плічильника в наступному сезоні.

 

ФІЗИЧНІ ЗМІНИ

Нові лічильники ширші та тонші за своїх попередників. Це збільшило розмір передньої частини приладу, але розмір екрану залишився незмінним. Додатковий простір був використаний у версіях Solar для розміщення фотоелектричних панелей. Вони відповідають за додаткову підзарядку пристрою під час їзди. Під час тестової поїздки, що тривала півтори години, лічильник при сонячному світлі, визначеному на рівні 43%, зарядився за додаткові 14 хвилин їзди, записуючи трек з використанням вимірювань від декількох систем геолокації в багатосмуговому режимі. Сам модуль також є новинкою, запозиченою у моделі Edge 1040 - вимірювання з використанням декількох систем і в багатосмуговому режимі є більш точними в складних умовах і більш повторюваними, але він також використовує більше енергії для роботи. Щоб заощадити частину цієї енергії, в вимірювачі була додана функція SatIQ, яка динамічно змінює режим GNSS під час запису траси в залежності від умов використання і видимості супутників. Коли небо повністю відкрите і можна отримати сильний сигнал від декількох систем, то для економії енергії режим запису змінюється на "декілька систем". Якщо, з іншого боку, небо закрите, наприклад, деревами вздовж маршруту, тоді вмикається режим реєстрації "кілька систем і багатодіапазонний", щоб забезпечити точний прийом сигналу і більш точну реєстрацію змін нашого місцезнаходження.

Edge 540 funkcje

Незважаючи на більш енергоємний модуль, пристрій все одно може працювати довше, ніж його попередник, навіть без сонячної підзарядки. За словами виробника, при інтенсивному використанні Edge 540 / 840 може працювати до 26 годин без підзарядки і до 32 годин з сонячною зарядкою, коли 530 / 830 може похвалитися до 20 годинами. Пристрої також отримали зарядний порт USB-C, який слугуватиме для заряджання лічильника та передачі даних до його пам'яті.

 

Edge 540 USB-C

Також новим для Edge 840 є використання гібридної опції управління. Що це означає? Edge 830 мав лише сенсорне управління, а 530 - лише кнопки, розташовані на бокових сторонах корпусу. У моделі 840 кнопки управління не були винесені за межі корпусу. Ми будемо керувати пристроєм як за допомогою сенсорного екрану, так і за допомогою кнопок. Це означає, що при необхідності ми можемо вимкнути сенсорний екран, щоб передати все управління на кнопки. Це може бути особливо корисно, якщо ви потрапите під дощ під час екскурсії. У таких умовах кнопки залишаються набагато надійнішим засобом керування. На тильній стороні пристрою ми знаходимо ще одне нововведення - знімну застібку. За допомогою викрутки пластикову застібку можна відкрутити від лічильника і, якщо застібка пошкоджена, замінити лише зламану частину.

 

Zaczep Edge 540

 

ЗМІНИ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Новий лічильник має повністю перероблене меню. Воно нагадує ті, що відомі з годинників Garmin. Вперше ми знайшли це меню на Edge 1040, потім на Explore 2, а тепер і на 540 / 840. Ми можемо вільно налаштовувати дані, які відображатимуться на головному екрані, додаючи/видаляючи віджети і змінюючи їх порядок. Завдяки змінам у програмному забезпеченні було також досягнуто швидшої роботи пристрою, особливо під час пошуку POI на місцевості та розрахунку маршрутів. POI також були доповнені типово "велосипедними" локаціями, тобто станціями технічного обслуговування або велосипедними магазинами, якщо нам знадобиться відремонтувати наше обладнання по дорозі. Функція PacePro також була вдосконалена - тепер нам не потрібно програмувати маршрут, щоб вона працювала. Пагорби будуть визначатися автоматично, коли ми наближаємося до під'їзної дороги, завдяки спеціальним картам з детальними даними про пагорби. Крім того, ми зможемо скористатися пошуком під'їзних шляхів у цьому районі. Все, що вам потрібно зробити, це ввести радіус, в якому ви хочете шукати пагорби, їхню складність і поверхню, і лічильник покаже всі підйоми, які відповідають вашим критеріям.

 

Лічильник також може ще більше підтримати нас у досягненні наших тренувальних цілей. Функція керування потужністю, на основі дистанції, ваги велосипеда, положення, якого ми досягаємо на ньому, і нашої тренувальної мети, розділить наш маршрут на відрізки разом з пропозицією щодо того, яку потужність ми повинні підтримувати на цих відрізках, щоб виконати тренування відповідно до наших попередніх цілей. Стан велосипедної підготовки, заснований на нашій активності, визначить наші сильні та слабкі сторони, щоб визначити, до якого типу велосипедистів ми належимо. Чи ми краще виступаємо на довгих рівнинних маршрутах, чи ми природжені гірські велосипедисти, які не проти крутих підйомів? Або, можливо, ми найкраще виступаємо як спринтери. Це буде корисно, наприклад, для визначення того, чи маршрут, який ми запланували на недільну поїздку, буде для нас комфортним, або чи не забракне сил у ногах на підйомах.

Edge 540 Treningi

 

Також новим у серії 5xx / 8xx є вимірювання витривалості. Це алгоритм, який вираховує, скільки енергії в нас ще залишилося, щоб ми могли "виштовхнути" додатково. На сильних підйомах витривалість різко падає, а на спусках вона трохи відновлюється, але ніколи не перевищує значення "потенційної витривалості", яка буде повільно виснажуватися під час активності. Спостерігаючи за цим параметром під час тренувань, ми зможемо краще оцінити свої можливості на змаганнях. Лічильник може підготувати нас до змагань, даючи підказки для тренувань. Вони враховуватимуть, серед іншого, наш час відновлення, загальне тренувальне навантаження та дати конкретних змагань, щоб всебічно підготувати нас до них. Завдяки синхронізації даних між пристроями, лічильник також може отримувати інформацію з платформи Garmin Connect, наприклад, про безсонну ніч, що призведе до зниження інтенсивності тренувань на сьогодні. Через Garmin Connect ми також можемо вільно налаштовувати наш лічильник - більше немає необхідності "клацати" все безпосередньо на лічильнику. Екран телефону, однак, набагато більший і зручніший у використанні. Крім того, моделі 540 і 840 також повністю сумісні з електронними велосипедами, створеними на обладнанні Shimano STEPS.

 

ПІДСУМОК

Новий Edge - це все, що вам може знадобитися навіть для найскладніших маршрутів. Рішення, відомі з найвищої моделі лічильника, розміщені в більш компактному корпусі, а додавання опції сонячної зарядки або нового GNSS-модуля оцінить кожен просунутий велосипедист. Функції тренування можуть виявитися корисними, якщо ви замислюєтеся про прогрес у навчанні. Однак слід пам'ятати, що для деяких функцій вам знадобиться додатковий пояс для вимірювання пульсу та потужності, який може коштувати стільки ж, скільки і непоганий велосипед. 

Лічильники доступні в трьох варіантах. Стандартна версія включає в себе лічильник без сонячної зарядки, 2 кріплення для кріплення лічильника на велосипед, кабель для зарядки/передачі даних стандарту USB-C та документацію. Версія "Bundle" додатково включає датчики для вимірювання пульсу, каденсу та швидкості (швидкість з GPS, звісно, також вимірюється, але швидкість з колеса є більш точною). Останній варіант - версія "Solar", яка, окрім можливості сонячної зарядки, нічим не відрізняється за наповненням від стандартної версії. З одного боку, це непогано, але з іншого боку, вони отримали стільки нових функцій, що це дещо виправдано. Однак, в кінцевому рахунку, кожен користувач повинен запитати себе, чи настав час замінити свій лічильник на нову модель.